30 Март, 2020
0.0257

КОКАИНСКА АКЦИЈА КРУШОПЕК: По распитот на приведените, истрага засега само за двајца

Објавено во: Македонија 21 Февруари, 2020

Акцијата од Крушопек која овие денови е во фокус на јавноста а која е поврзана со запленетиот кокаин кој во земјава дојде Колумбија и Еквадор, отвори истрага за две лица.

Првично беа приведени четворица, а по распитот надлежните решија истрага да се води за сопственикот на фирмата која го увезува овошјето кој доби притвор, додека второосомничениот засега доби мерка обезбедување присуство.

Две други лица пак се ослободени.

Кокаинот, како што беше соопштено е запленет во кутии од банани додека како доказ се запленети камионот марка Ивеко 1098, мобилни телефони и пари.

Она што допрва ќе се истражува е каде е остатокот од дрогата и откривање на мрежата на дилерите.

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата