26 Јули, 2021
0.0173

КОЛАБИРАШЕ НА СРЕД ФУДБАЛСКИ МЕЧ: Кристијан Ериксен падна на теренот во 43.минута на натпреварот меѓу Данска и Финска

Објавено во: Свет 12 Јуни, 2021

Во 43. минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска на европското фудбалско првенство, на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, мечот беше прекинат, откако фудбалерот на Данска, 29-годишниот Кристијан Ериксен, колабираше.

Медицински тим веднаш излезе на терен, а наскоро репрезентативецот на Данска беше опкружен со лекари кои започнаа со реанимација. Ериксен, кој, како што можеше да се забележи од камерите, не даваше знаци на живот.

Во моментов натпреварот е се уште во прекин, со повеќе детали подоцна...

Foto: EPA-EFE/Friedemann Vogel/POOL

Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари