21 Мај, 2018
0.3214
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Колку чини денес вилата на Милошевиќ?

Објавено во: Стил 05 Февруари, 2018

Слободан Милошевиќ се доселил на Толстојева 33 на почетокот на деведесeттите години од минатиот век, а денес објектот вреди богатство. 

Јавноста шпекулира кој би можел да ја купи, а пред неколку години се појавија информации дека заинтересиран е бизнименот Ќазим Османи.

Според српските медиуми тој е подготвен да плати 3 и пол милиони евра.

Во вилата не живее никој од 2003 година, откако вдовицата на поранешниот српски претседател, Мирјана Марковиќ замина за Москва, и таа за продажба ги овластила своите пријатели и агенција.

Иако планирала куќата да ја продаде за 5 милиони евра, со текот на времето таа цена е намалена поради слабиот  интерес. 

Медиумите пред некое време објавија дека кошаркарот Никола Пековиќ ја купил вилата, откако се договорил со Мирјана и нејзиниот син Марко Милошевиќ.

Имотот каде што сега е лоцирана вилата на Милошевиќ пред Втората светска војна му припаѓал на Геца Кон, познат издавач. Тој ова земјиште го купил за своите две сестри. Неговото семејство е стрелано во есента 1941 година, а по завршувањето на војната имотот е национализиран.

Со вселувањето на Милошевиќ вилата е  реновирана и има 326 квадрати.

Можеби ќе ве интересира

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм