21 Септември, 2019
0.0210

Колку луѓе загинаа во хеликоптерската несреќа во Грција?

Објавено во: Балкан 20 Август, 2019

Нема преживеани во хеликоптерската несреќа која денеска се случи во Грција.

Загинати се двајца Руси, еден Грк, а по уште едно лице се трага. 

Припадници на специјалната нуркачка единица попладнево извлекоа безживотни тела на двајца патници и пилот на приватен хеликоптер што денеска се урна во морето во близина на островот Порос.

Нуркачите најпрво ги пронашле телата на двајца руски државјани кои биле патници во авионот, а нешто подоцна било пронајдено и безживотното тело на грчкиот пилот, пренесе агенцијата АНА.

Хеликоптерот, најверојатно, удрил во далновод и паднал во морскиот дел на Порос.

Според ЕРТ, хеликоптерот требало во пристаништетот Галата да преземе еден патник и да го префрли на меѓународниот аеродром во Атина, „Евангелос Венизелос“.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОПЛАВА ВО ГРЦИЈА: Снимките покажуваат дека е алармантно

(ВИДЕО) ПОПЛАВА ВО ГРЦИЈА: Снимките покажуваат дека е алармантно

ПОТОП ВО СОЛУН: Улиците и куќите под вода, возачи заробени

ПОТОП ВО СОЛУН: Улиците и куќите под вода, возачи заробени

(ВИДЕО) Радев се сретна со бугарските историчари: Ако не гарантирате промена на ставот кај Македонците, Бугарија ќе изгради нова позиција

(ВИДЕО) Радев се сретна со бугарските историчари: Ако не гарантирате промена на ставот кај Македонците, Бугарија ќе изгради нова позиција

(ВИДЕО) Во албански учебник пишува дека Косово е Србија

(ВИДЕО) Во албански учебник пишува дека Косово е Србија

Три балкански земји на листата најубави во светот

Три балкански земји на листата најубави во светот

Милорад Додик не сака граѓанска БиХ, се закани со отцепување

Милорад Додик не сака граѓанска БиХ, се закани со отцепување

(ФОТО) Првиот рекет во светот кој вреди милиони собираше компири на нива

(ФОТО) Првиот рекет во светот кој вреди милиони собираше компири на нива

Грците кажаа под кои услови можеме да почнеме преговори

Грците кажаа под кои услови можеме да почнеме преговори

Уапсени скоро 10.000 мигранти во една балканска земја

Уапсени скоро 10.000 мигранти во една балканска земја