21 Јули, 2019
0.0199

Колку заработуваат сезонците на Јадранот по час?

Објавено во: Финансии, Балкан 13 Јуни, 2019

Цената на физичката работа во Хрватска скокна и повеќе од цената на интелектуалните услуги. 

Сопствениците на апартмани во Опатија по час плаќаат 9.5 евра за чистење. 

Овој износ во сезона може и да порасне затоа што работници нема. 

Угостителка во Опатија за час чистење плаќа по 65 куни, а градинар за одржување на дворот воопшто не нашла. 

Вели дека цените на услугите се искачуваат „до небото“. 

Дел од сезонците на Јадранот заработуваат и по 14 евра на час, а тоа е повеќе од заработката на еден лекар. 

Можеби ќе ве интересира

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава

Сезонски работи од кои можете да заработите

Сезонски работи од кои можете да заработите

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа