16 Декември, 2018
0.3038
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

Koмпанија своите работници за празник ги води на Тајланд

Објавено во: Финансии 02 Декември, 2018

Компанија од Лидс за Божиќ и Нова година своите вработени ги праќа на Тајланд. 

„Logical Resources Sales and Technical Recruitement” е компанијата која работи во Калифорнија и Мелбурн, и која сака да ги награди на овој начин своите вработени затоа што оваа година ги исполниле целите. 

Патувањето до плажата Камала е платено од фирмата. 

„Признанието од работата има моќ да го промени животот, а тоа е став кој во фирмата го имаме со децении. Поставивме високи цели, и ова е доказ колку нашиот тим сака да ги исполни, пожртвуван и способен“, вели директорот Роб Карлтон. 

Претхододните години вредните работници биле на Ибица, во Барселона и на фестивал во Белгија. 

Можеби ќе ве интересира

ММФ пресмета колкав е долгот на секој човек, сумата е неверојатна

ММФ пресмета колкав е долгот на секој човек, сумата е неверојатна

Пет совети како да се биде богат

Пет совети како да се биде богат

Им требаат 15.000 работници

Им требаат 15.000 работници

НБРМ очекува банките да ги намалат каматите по Нова Година

НБРМ очекува банките да ги намалат каматите по Нова Година

Колку чинат имотите кои ги купиле ултрабогатите?

Колку чинат имотите кои ги купиле ултрабогатите?

Тевдовски: Нема веќе земање поголеми кредити за да се исплатат помали

Тевдовски: Нема веќе земање поголеми кредити за да се исплатат помали

СЕ ИМА ПА СЕ МОЖЕ: Колку пари потрошиле ултрабогаташите за недвижнини годинава

СЕ ИМА ПА СЕ МОЖЕ: Колку пари потрошиле ултрабогаташите за недвижнини годинава

Колкави се месечните скриени трошоци за водење сметка во македонска банка

Колкави се месечните скриени трошоци за водење сметка во македонска банка

Секој ќе има банкарски кредитен рејтинг следната година

Секој ќе има банкарски кредитен рејтинг следната година