23 Април, 2019
0.0277

Композиторот Борче Нечовски му е татко на Илчо од „Дупер“: Ни во сон не ми дојде дека син ми ќе запее

Објавено во: Стил 25 Февруари, 2019

Илчо Нечовски, кој заедно со Мартина Баракоска и со Борис Какуринов е дел од популарното трио „Дупер“ му е син на познатиот композитор Борче Нечовски. Поради скромноста на младиот музичар, малкумина го знаат овој податок. 

Нечовски ја проследи манифестацијата „Златна Бубамара на популарноста“ како поддршка на својот син и на колегите од „Дупер“, кои добија награда за откритие на годината. Песната „Не сум твој тип“ стана огромен хит меѓу сите генерации, а едни од најгледаните видеа на јутјуб се и „Тело за на ТВ“ како и новиот сингл на „Дупер“ , „Ние сме 2“.


Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска