12 Декември, 2018
0.3315
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

Кому ќе се обратат утре децата од Тајланд?

Објавено во: Свет 17 Јули, 2018

Деца од Тајланд и нивниот фудбалскиот тренер кои по 21 ден беа спасени од поплавената пештера утре ќе одат во своите домови.

Тие  беа безбедно извлечени од пештерата Там Луанг минатата недела во спасувачката операција која го привлече вниманието на целиот свет.

Младите фудбалери и тренерот се згрижени во болница во северниот град Чијанг Раи откако беа спасени.

„Дечињата ќе одржат прес конференција за медиумите, затоа што сакаме да го задоволиме интересот на јавноста“- изјави портпаролот на Владата, Сансерн Кавекамнерд.

Новинарите ќе мораат да ги даваат прашањето однапред, кои потоа ќе ги прегледа и одобри психолог. Одобрените прашања потоа на дечињата ќе им ги постави модератор.

Можеби ќе ве интересира

Чиј агент бил Путин?

Чиј агент бил Путин?

(ВИДЕО) Напад на божиќен базар во Стразбур, има жртва

(ВИДЕО) Напад на божиќен базар во Стразбур, има жртва

KAKO Е МОЖНО: Живее во стан од 90 квадрати и плаќа само 300 евра

KAKO Е МОЖНО: Живее во стан од 90 квадрати и плаќа само 300 евра

Koj e најдобриот град за живот и зошто?

Koj e најдобриот град за живот и зошто?

Македонија една од земјите со најмалку новоинфицирани од ХИВ, Русија убедливо води

Македонија една од земјите со најмалку новоинфицирани од ХИВ, Русија убедливо води

„Жолтите елеци“ го притиснаа Макрон, еве што им вети

„Жолтите елеци“ го притиснаа Макрон, еве што им вети

НЕ Е ПУТИН, НЕ Е ТРАМП: Oва е личност на годината

НЕ Е ПУТИН, НЕ Е ТРАМП: Oва е личност на годината

Ова биле последните зборови на убиениот новинар Кашоги

Ова биле последните зборови на убиениот новинар Кашоги

Ова е град каде бесплатно се јаде од 19 до 21 часот

Ова е град каде бесплатно се јаде од 19 до 21 часот