21 Јануари, 2019
0.4209
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

КОНТРА УДАР ЗА ГРУЕВСКИ: Жали ли Јанкулоска за одлуките од минатото?

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска со низа критики за екс сопартиецот и актуелен бегалец Никола Груевски.

По фејсбук статусот кој Груевски го испорача повторно од земјата која му даде азил, контра удар доби од Јанкулоска.

Со Фејсбук статус екс министерката против која во моментов се водат неколку кривични постапки му порачува на Груевски дека е лесно преку социјалните мрежи далеку од татковината да се кажува што е лесно а што не.

„Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото“-стои во Фејсбук статусот на Јанкулоска.

Дали со овој статус екс министерката индиректно сака да каже дека можеби и е жал за некои одлуки кои биле донесени во времето кога беше блиска со Груевскии заедно владееја со државата? 

Од напишаното не може да се заклучи за кои испуштени шанси мисли министерката па затоа оставаме да заклучите сами.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Протести во Грција, отровниот воздух ги активираше мерките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Протести во Грција, отровниот воздух ги активираше мерките

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

Нема враќање во школо утре: Учениците ќе си седат дома уште два дена

Нема враќање во школо утре: Учениците ќе си седат дома уште два дена

(ФОТО) Скијачите од Банско и Боровец заглавени меѓу Крива Паланка и Куманово

(ФОТО) Скијачите од Банско и Боровец заглавени меѓу Крива Паланка и Куманово

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден