26 Март, 2019
0.0270

КОНТРА УДАР ЗА ГРУЕВСКИ: Жали ли Јанкулоска за одлуките од минатото?

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска со низа критики за екс сопартиецот и актуелен бегалец Никола Груевски.

По фејсбук статусот кој Груевски го испорача повторно од земјата која му даде азил, контра удар доби од Јанкулоска.

Со Фејсбук статус екс министерката против која во моментов се водат неколку кривични постапки му порачува на Груевски дека е лесно преку социјалните мрежи далеку од татковината да се кажува што е лесно а што не.

„Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото“-стои во Фејсбук статусот на Јанкулоска.

Дали со овој статус екс министерката индиректно сака да каже дека можеби и е жал за некои одлуки кои биле донесени во времето кога беше блиска со Груевскии заедно владееја со државата? 

Од напишаното не може да се заклучи за кои испуштени шанси мисли министерката па затоа оставаме да заклучите сами.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Македонец настрада во пожар во Италија

Македонец настрада во пожар во Италија

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?