12 Август, 2022
0.0208

КОРОНАТА ПАК ТРОПА НА ВРАТА - во Хрватска денеска над 1.000 заразени

Објавено во: Балкан 25 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Во последните 24 часа се регистрирани 1.087 нови случаи на заразени со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во Хрватска денеска изнесува вкупно 3.598, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

Од нив 210 пациенти се во болница, од кои 5 се на респиратор.

Едно лице почина.

Заклучно со 25 февруари 2020 година, кога е забележан првиот случај на инфекција во Хрватска, регистрирани се вкупно 1.145.053 лица заразени со новиот коронавирус, од кои 16.048 починале, вкупно 1.125.407 оздравеле, од кои 398 во последните 24 часа. .

Во моментов има 1.795 лица во самоизолација.

До денес се тестирани вкупно 4.927.889 лица, од кои 2.898 во последните 24 часа.

Можеби ќе ве интересира

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала