17 Февруари, 2020
0.0179

Костадин Ацевски ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се извини

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2019

Пратеникот на СДСМ, Костадин Ацевски, ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се изјави по коментарот во јавноста дека извршил семејно насилство и дека за тоа имало пријава против него, иако експлицитно тоа не беше наведено во билтенот на МВР, а тоа подовцна го демантираше и неговата сопруга.

„Драги сограѓанки од Унијата на жени на Вмро Дпмне од Ѓорче Петров, никогаш ама апсолутно НИКОГАШ, немало пријава за семејно насилство против мене!!!
Да!!! Има пратеник од Ѓорче кој се крие зад пратеничкиот имунитет и кој е осомничен за нарачување и организирање на невидено НАСИЛСТВО, насилство на кое бевме сите сведоци, но тој е од вашите редови!!!
Апсолутно во секое време сум спремен да се соочам со одговорноста за секоја моја постапка!!!
Очекувам јавно да се извините за изнесените лаги и конструкции за мене и моето семејство. Да го повикате вашиот пратеник на одговорност, искрено не очекувам“, гласи статусот на Ацевски.

Пратеникот во напишаното алудира на Трајко Вељаноски, поранешниот собраниски спикер и актуелен пратеник, кој е обвинет за организирање на „крвавиот четврток“ на 27 април.

Можеби ќе ве интересира

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот