19 Јуни, 2021
0.0214

Костадинов: Пендаровски во стабилно водство

Објавено во: Македонија 05 Мај, 2019

Стево Пендаровски го задржува стабилното водство пред Гордана Силјановска Давкова по првичните тенденции, објави Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ.

- Над половината од обработените резултати покажуваат дека Пендаровски води пред Гордана Силјановска со над 30.000 гласови. Очекуваме таквата тенденција да продолжи и Пендаровски да биде прогласен за претседател на државата, објави пратеникот на денешната прес-конференција во изборниот штаб на СДСМ.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека по 100 отсто избројани гласови на партиско ниво, Силјановска веќе победила во Росоман, Македонска Каменица, Кривогаштани, Петровец, Кратово, Виница и Македонски Брод, каде што веќе гласовите им се пребројани.

Од таму во Скопје, според броењето на најголемата опозициска партија, водат во Кисела Вода, Гази Баба и Ѓорче Петров по 80 отсто пребројани гласови.

Од СДСМ велат дека е неблагодарно уште сега да се лицитира со бројки по општини.


Можеби ќе ве интересира

Колку активни случаи на коронавирус имаме во Македонија?

Колку активни случаи на коронавирус имаме во Македонија?

Поројни дождови ќе има во источните делови на Македонија

Поројни дождови ќе има во источните делови на Македонија

Ако патувате кон Србија, ќе чекате на Табановце

Ако патувате кон Србија, ќе чекате на Табановце

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН Е УАПСЕН - во камион со македонски ознаки во Драч се откриени рекордни 300 килограми кокаин

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН Е УАПСЕН - во камион со македонски ознаки во Драч се откриени рекордни 300 килограми кокаин