16 Октомври, 2021
0.0278

КОВИД БРОЈКИ: Еве колкумина активни има во моментов во цела земја

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2021

Како резултат на инфекција со корона вирус во  Македонија, досега починаа 6.511 лица, дијагностицирани се 188.113, а има активни 12.486.

Уште 16 лица починаа од коронавирус во земјава и регистрирани се 491 нов случај на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство.

Како што е наведено, 3.747 тестови за вирусот корона се направени во последните 24 часа, а 13,1 проценти од тестираните се позитивни.

Како резултат на инфекција со корона вирус во Македонија, досега починаа 6.511 лица, дијагностицирани се 188.113, а има активни 12.486.

Институтот за јавно здравје регистрираше дека се опоравиле уште 416 пациенти, така што вкупниот број на излечени пациенти се зголемил на 169.116


Можеби ќе ве интересира

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет