07 Декември, 2022
0.0216

КРАЛОТ ЧАРЛС НЕМА ШАНСИ ДА ПОПУШТИ - Со нов потег покажа што вистински мисли за синот и снаата!

Објавено во: Свет 24 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Се уште нема што да се помири во британското кралско семејство. Тоа го докажуваат новите детали за титулите кои треба да ги добијат децата на Меган Маркл и принцот Хари.

Новите детали ги откри познавач на судските работи, Кејти Никол. Неодамна говорејќи за The Royal Beat на True Royalty TV, таа рече дека кралот Чарлс III е подготвен официјално да им ги даде на децата на војводата и војвотката од Сасекс титулите принц и принцеза - но „има забелешка и тоа е предупредување за доверба“. Довербата, стар проблем во врската на Чарлс, Меган и Хари.

Таа додаде дека судот „мора да знае дека можат да им веруваат на Меган и Хари“, пишува Daily Mail, а доделувањето на титулата принцеза или принц на Арчи Харисон и Лилибет Дијана би било во согласност со одлуката на кралот Џорџ V во 1917 година.

Се чини дека самите правила, какви и да се, не се камен на сопнување во одлуката на Чарлс за титулите, туку проблемите во односот со помалиот син и снаата. Според извештаите, Хари не сакал да вечера со својот татко и брат Вилијам во Балморал бидејќи кралот не и дозволил на Меган да присуствува. Поради ова, отуѓениот британски принц дознал за смртта на својата баба на пат кон Шкотска, можеби пропуштајќи ја можноста да се прости од кралицата, која почина на 8 септември.

На погребот на кралицата, кој се одржа пред пет дена во Лондон, односно во Виндзор, имаше настани кои и ги поддржуваат и ги демантираат тврдењата дека има подобрување во односот Меган - Хари - судот, со акцент дека вториот преовладуваат. Тука се и спорните солзи на Меган Маркл и нејзиниот потег да ги реши несогласувањата со Чарлс, на кого му испрати писмо, како и пораката на кралот во говорот по смртта на Елизабета Втора, дека е со Хари и неговата сопруга. .

Меган Маркл и принцот Хари ден по погребот отпатуваа за Калифорнија, каде што живееја последните две години. Тие беа пречекани од мајката на војвотката Дорија Рагланд и нивните деца.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Ангела Меркел ги призна своите грешки

Ангела Меркел ги призна своите грешки

Путин ќе мора да се откаже, Кулеба ги кажа двата услови за мир

Путин ќе мора да се откаже, Кулеба ги кажа двата услови за мир

СУДИЈКА, НАРЕДНИК, ПОЛИЦАЈЦИ, ВОЈНИЦИ МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Екс-пратеничката на АФД поседува огнено оружје

СУДИЈКА, НАРЕДНИК, ПОЛИЦАЈЦИ, ВОЈНИЦИ МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Екс-пратеничката на АФД поседува огнено оружје

Хромозомот Y полека изумира, дали човештвото ќе изумре со него?

Хромозомот Y полека изумира, дали човештвото ќе изумре со него?

УАПСЕНИТЕ ИМАЛЕ ВОЕНА ОБУКА, ТОА СЕ ЕКС ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ: Нивните планови вклучувале и нарачани убиства во Берлин

УАПСЕНИТЕ ИМАЛЕ ВОЕНА ОБУКА, ТОА СЕ ЕКС ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ: Нивните планови вклучувале и нарачани убиства во Берлин

Украина го стега обрачот околу градоначалникот на Одеса кој бара преговори со Русија

Украина го стега обрачот околу градоначалникот на Одеса кој бара преговори со Русија

ОБИД ЗА ДРЖАВЕН УДАР ВО ГЕРМАНИЈА: Во рацијата „Сенка“ паднаа екстремистите кои планираа вооружен упад во Бундестагот

ОБИД ЗА ДРЖАВЕН УДАР ВО ГЕРМАНИЈА: Во рацијата „Сенка“ паднаа екстремистите кои планираа вооружен упад во Бундестагот

БАНДИ КИДНАПИРААТ, СИЛУВААТ, УБИВААТ: Ова се случува во престолнина на една држава

БАНДИ КИДНАПИРААТ, СИЛУВААТ, УБИВААТ: Ова се случува во престолнина на една држава

Нови „крвави пакети“ стигнаа во две украински амбасади

Нови „крвави пакети“ стигнаа во две украински амбасади