16 Јули, 2019
0.0182

26 и 27 Јули 2019

Крушево будно 2019

Објавено во: Мои пари 12 Јули, 2019

Два дена резервирани за вистинска забава.

И оваа година по Четврт пат сите на “оpen air party“ во Крушево. Крушево будно во организација на Локалниот Младински Совет со поддршка од Општина Крушево и Министерство за Култура, Ве покануваат на незаборавна забава во Градскиот парк во Крушево со почеток од 21ч.

26ти Јули забавата е резервирана за The Shine и BackDoor Band кои ќе го отворат овогодинешното Крушево будно. За крај на првата вечер ги имаме легендарните Cyrillic кои ќе не држат будни до раните утрински часови.

На 27ми Јули започнуваме со локален ди-џеј со што ќе го најавиме настапот на младите дечки од  Bognas and Guitares кои со латино звуците ќе ја загреат атмосверата за моментално еден од  најпознатите македонски рок бендови Бени и Нон Стоп. За крај на овогодинешното Крушево будно имаме едно мало изненадување!

Тргнете се од вашето секојдневие, дојдете на одмор и добра забава, забава која нуди музика за сечиј вкус.

За време на настанот ќе бидат присутни претставници од неколку македонски универзитети, па така забавата ќе има и едукативен карактер!!

Дојдете да се информирате и забавувате!!! 26ти и 27ми Јули 2019 во Градскиот парк Крушево

Влез слободен

Можеби ќе ве интересира

Утре реконструкција на мрежа

Утре реконструкција на мрежа

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Huawei го претстави извештајот за одржлив развој за 2018 година со фокус на дигиталната инклузија

Huawei го претстави извештајот за одржлив развој за 2018 година со фокус на дигиталната инклузија

Дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија – ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании

Дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија – ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании

Сава пензија плус одбележува 10 години доброволно пензиско осигурување во Македонија

Сава пензија плус одбележува 10 години доброволно пензиско осигурување во Македонија

ЕКО СКУТЕР – НОВ ИНСТАНТ ЛОЗ НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА

ЕКО СКУТЕР – НОВ ИНСТАНТ ЛОЗ НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА

ЕВН ја поддржа кампањата за заштита од пожари

ЕВН ја поддржа кампањата за заштита од пожари

Летна кампања на РСБСП: „ Оваа лето, безбедноста на прво место! “

Летна кампања на РСБСП: „ Оваа лето, безбедноста на прво место! “

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP