17 Јануари, 2019
0.2464

КРВАВ ДЕН: Напаѓач со автомобил удри во толпа луѓе

Објавено во: Свет 14 Септември, 2018

Во градот Нима во јужна Франција маж по полноќ влетувајќи со автомобилот во толпа луѓе, повреди две лица.

Полицијата го уапси напаѓачот, а портпаролката соопштила дека автомобилот е запрен со барикада на патот во градот, во кој, викендов се одржува традиционален годишен фестивал по повод берба на лозје.

Нема податоци за идентитетот на уапсениот. 

Локалниот весник „Миди либр“ пишува дека минувачи го запреле осомничениот, кој имал триесетина години.

Ваквите напади зачестија во Франција, а неодамна во Париз напаѓач со ножици избоде луѓе. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Италијанско село бара жители за период од три месеци

(ВИДЕО) Италијанско село бара жители за период од три месеци

Тереза Меј „преживеа“, ја спасија мал број гласови

Тереза Меј „преживеа“, ја спасија мал број гласови

Саудијката која доби азил во Канада се пофали како сега живее

Саудијката која доби азил во Канада се пофали како сега живее

ПАСОШ КОЈ ОТВОРА МНОГУ ВРАТИ: Со него слободно ќе патувате во 167 земји

ПАСОШ КОЈ ОТВОРА МНОГУ ВРАТИ: Со него слободно ќе патувате во 167 земји

Се огласи Меркел за Брегзит - како ќе и помогне на Тереза Меј?

Се огласи Меркел за Брегзит - како ќе и помогне на Тереза Меј?

(ВИДЕО) КОГА ТОЈ ВИКНЕ, СИТЕ ВО СТРАВ ЗАМОЛЧУВААТ: Овој човек е главна ѕвезда на британскиот парламент!

(ВИДЕО) КОГА ТОЈ ВИКНЕ, СИТЕ ВО СТРАВ ЗАМОЛЧУВААТ: Овој човек е главна ѕвезда на британскиот парламент!

Претурал низ кола и нашол лото ливче: По проверката животот му се сменил целосно

Претурал низ кола и нашол лото ливче: По проверката животот му се сменил целосно

Тереза Меј ги открива плановите: Како ќе го спасува Брегзит?

Тереза Меј ги открива плановите: Како ќе го спасува Брегзит?

ВИДЕО: Како славеа граѓаните за пропаста на договорот за Брегзит, Меј во аут

ВИДЕО: Како славеа граѓаните за пропаста на договорот за Брегзит, Меј во аут