25 Септември, 2018
0.3180
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

Купи километри на Skopje Run 10K за себе или за десетиците амбасадори затоа што #СекојКилометарЗначи за СОС Детско село

Објавено во: Мои пари 14 Септември, 2018

Една од трките на тимот на Виз Ер Скопски маратон, Сојуз на спортови Скопје, е и Skopje Run 10K која ќе се одржи во недела, 7-ми октомври 2018, на бул. Илинден во Скопје, со почеток од 09.00 часот. Оваа трка отвора едно уникатно поглавје вокое се вклучија десетици познати личности. Заедно со СОС Детско село тие брзо чекорат кон зголемување на нивото на филантропија и здравиот начин на живење во Македонија.


#СекојКилометарЗначи со помош на амбасадорите Марко Марк, Андреј Стојаноски, Евгениј Хоуп, Сашко Коцев, Бојан Трајковски, Едина Муса, Цеце Трајковска, Јана Стојановска, Тино Костадиновски, Влатко Грозданоски, Елена Митева, Марко Новески, Перо Георгиевски, Ирена Спировска, Катарина Ивановска, Јована Георгиева, Ивана Торес, Викторија Лоба, Димитар Атанасовски, Игор Стефановски – Иџе, Игор Ангелов, Гоце Андреевски, Гораст Цветковски и Столе Стоилов цели кон зголемување на основната човекова доблест, хуманоста.


Сега секој ќе може да донира за СОС Детско село со тоа што ќе купи километри на Skopje Run 10K. Само треба да се преземе првиот чекор и да се направи  профил на https://www.smartrace.club/. Кога ќе се избере трката Skopje Run 10K се отвораат неколку можности меѓу кои и купувањето на километар за себе (ако некој се пријавил да трча) или за некој од амбасадорите. Со профилот може да се купат од 1 до 10 километри, по цена од 100 денари по километар. Воедно, и покрај големиот интерес, сѐ уште е отворена опцијата да се купат dry – fit маици од Skopje Run 10K, од кои 100 денари се донираат во истата цел.


Чекор по чекор, секој може да стане дел од #СекојКилометарЗначи и да ги поддржи СОС Детско село во нивната мисија, а воедно и да го подобри својот спортски начин на живот преку учество во Skopje Run 10K.


За повеќе информации може да се посетат: http://www.sos.mk/,http://skopje.run/,https://www.facebook.com/SkopjeRun/,https://www.facebook.com/detskoselomkd/.

За преземање на официјалната Фејсбук рамка достапен е следниов линк: http://bit.ly/2O9IXcQ.


Во склоп на кампањата Катарина Ивановска порача, „Сакаме овој настан да има сериозно влијание врз нашето општество. Веруваме дека кога си добар кон другите и другите ќе бидат добри кон тебе. Време е да креираме столб на кој нашите деца ќе се потпрат во нивните напори да го подобрат светот во кој ќе живеат.“. Таа додаде дека сите кои ќе купат над 4 километри ќе добијат Парго маица. 


Можеби ќе ве интересира

Донација во училиштето Ристе Ристески од 80 илјади американски долари и модернизација на ТКП

Донација во училиштето Ристе Ристески од 80 илјади американски долари и модернизација на ТКП

Како помина HFW Expo #4

Како помина HFW Expo #4

Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

МЕПСО вложува 4,6 милиони евра во трафостаницата „Дуброво“

МЕПСО вложува 4,6 милиони евра во трафостаницата „Дуброво“

Анѓушев од Велес: Македонија нема млади за извоз

Анѓушев од Велес: Македонија нема млади за извоз

Дали ги знаеме нашите гласачки права?

Дали ги знаеме нашите гласачки права?

ГЛАСАЈТЕ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ СОЦИЈАЛНИ БИЗНИСИ!

ГЛАСАЈТЕ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ СОЦИЈАЛНИ БИЗНИСИ!

Дефектот на улица Невена Георгиева Дуња 13 е саниран

Дефектот на улица Невена Георгиева Дуња 13 е саниран

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк