29 Јули, 2021
0.0186

KVIKI ги стави скопјани во фудбалско расположение

Објавено во: Мои пари 16 Јуни, 2021

Kviki гриц е легендарен, има и изглед и талент...но, и 45 годишно искуство. По подолга пауза во медиумите, повторно е во центарот на вниманието за време на фудбалската еуфорија во Европа.

Примарната цел на фудбалот е да се постигне гол помеѓу две стативи, но, дали знаете дека Скопје има многу таленти кои прават многу повеќе од тоа?


Заедно со познатиот водител Димитар Атанасовски и со младиот фудбалер Андреј Стојанов излеговме на улиците на Скопје и ги предизвикавме случајните минувачи да учествуваат на првиот Kviki фристајл фудбалски предизвик.

Видовме многу креативно жонглирање, добра контрола на фудбалската топка, балансирање со магична привлечност во стилот на Нејмар и Роналдињо....па, и некои неуспешни обиди. Но, како и да е, ја постигнавме нашата цел – ги ставивме скопјани во фудбалко расположение и ги наградивме со Kviki навивачки пакети за подобро да ја бодрат македонската репрезентација пред вториот меч.

И да, навистина е лесно е да се седи во удобноста на вашиот кауч и да се коментира умешноста на спортистите со фудбалската топка. Во видеото подолу, видете ги скопјани, кои излегоа од својата комфорт зона, како ни одговорија на нашиот Kviki фристајл фудбалски предизвик.

Можеби ќе ве интересира

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

Летувајте безбедно со промотивниот пакет полиси од Кроација осигурување

Летувајте безбедно со промотивниот пакет полиси од Кроација осигурување

Спречете ја дехидратацијата навреме при повраќање и дијареа кај децата

Спречете ја дехидратацијата навреме при повраќање и дијареа кај децата

Брегу: Познавањето на „вистинските луѓе“ не води кон ЕУ

Брегу: Познавањето на „вистинските луѓе“ не води кон ЕУ

Со патничко осигурување од Кроација до повластена цена на Kовид-19 тестови во Систина

Со патничко осигурување од Кроација до повластена цена на Kовид-19 тестови во Систина

Неум ‒ Интернационален подводен филмски фестивал 2021

Неум ‒ Интернационален подводен филмски фестивал 2021

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

ИНТЕРВЈУ КОСТИЌ, „ФИЛИП МОРИС“: Науката и технологијата можат и мораат да бидат дел од решавање на проблемот со пушењето

ИНТЕРВЈУ КОСТИЌ, „ФИЛИП МОРИС“: Науката и технологијата можат и мораат да бидат дел од решавање на проблемот со пушењето