05 Март, 2021
0.0224

Лав нападнал чуварка додека му го чистела кафезот: Хоспитализирана е веднаш

Објавено во: Свет 21 Февруари, 2021

Стражарка во зоолошката градина во северозападна Германија била нападнат и повредена од лав додека го чистела неговиот кафез, пренесуваат германските медиуми.

Инцидентот се случил во зоолошката градина во Оснабрик.

Лавот ја нападнал 25-годишната чуварка, а полицијата за германската агенција ДПА изјави дека девојката е полесно повредена, но дека сепак е хоспитализирана поради подетален преглед.

Зоолошките градини во Германија се уште се затворени како дел од рестриктивните мерки за борба против пандемијата на Ковид-19. 


Можеби ќе ве интересира

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви

Сепак ќе одмараат само вакцинирани: Кипар од мај отвора врати за Британците кои примиле две дози

Сепак ќе одмараат само вакцинирани: Кипар од мај отвора врати за Британците кои примиле две дози

ИСТРАЖУВАЊЕ ВО 14 ЗЕМЈИ: Луѓето се повеќе им веруваат на вакцините, не се плашат од несакани ефекти

ИСТРАЖУВАЊЕ ВО 14 ЗЕМЈИ: Луѓето се повеќе им веруваат на вакцините, не се плашат од несакани ефекти

СПУТНИК V се повеќе ја добива довербата во Австрија

СПУТНИК V се повеќе ја добива довербата во Австрија

Ричи Пенг: Изградба на оптимални 5G мрежи со одржливи иновации

Ричи Пенг: Изградба на оптимални 5G мрежи со одржливи иновации

Три земји заедно ќе развиваат вакцина

Три земји заедно ќе развиваат вакцина

СЗО засега не поддржува воведување на ковид пасоши

СЗО засега не поддржува воведување на ковид пасоши

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји