25 Мај, 2019
0.0235

Lidl ги отвора супермаркетите во соседството

Објавено во: Економија 24 Септември, 2018

Германскиот ланец на маркети со популарни цени Lidl наскоро ќе ги отвори десетте маркети во Србија, откако заврши изградбата на објектот во Јагодина а и обуката на примените работници.

Во Крагуевац се одвива обука на 90 работници, од кои 40 од Јагодина, а останатите од други градови, а обука се спроведува и во Ужице, Бор ...

Градежните работи на супермаркетото Lidl во Јагодина се завршени на 1 септември, како што е дефиниран во договорот.

Повеќе од 40 работници се планира да работат во малопродажниот објект во Јагодина.

Lidl гради супермаркет и во Параќин, со големина од 2.550 метри квадратни.


Можеби ќе ве интересира

„Ван Хол“ во големата тројка на странски инвестиции кои „газат“

„Ван Хол“ во големата тројка на странски инвестиции кои „газат“

„Сеавус“ ја „шие“ конкуренцијата: колку пари прави оваа софтверска компанија

„Сеавус“ ја „шие“ конкуренцијата: колку пари прави оваа софтверска компанија

Што се случи со фунтата по најавата за оставка од Тереза Меј?

Што се случи со фунтата по најавата за оставка од Тереза Меј?

„Сардич“ бара 350 милиони евра отштета од Македонија

„Сардич“ бара 350 милиони евра отштета од Македонија

УШТЕ ЕДНА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Анѓушев очекува со новите работни места да се намали емиграцијата

УШТЕ ЕДНА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Анѓушев очекува со новите работни места да се намали емиграцијата

И не е сѐ така црно

И не е сѐ така црно

Тевдовски вработува нов советник за плата од 35.679 денари

Тевдовски вработува нов советник за плата од 35.679 денари

Ребрендирањето на Вип во А1 ќе донесе многу изненадувања за корисниците

Ребрендирањето на Вип во А1 ќе донесе многу изненадувања за корисниците

Кој прави милиони евра промет од ајвар и туршија?

Кој прави милиони евра промет од ајвар и туршија?