29 Мај, 2020
0.0265

ЛИНО ЛАДА ГОЛД: Голема тегла созадена за големи сладокусци

Објавено во: Мои пари 08 Октомври, 2019

Двојно поголемата чоколадна кремаста среќа со ситно сецкани лешници ни доаѓа во двојно поголема доза на Лино Лада Голд во тегла дури од 700г.

Намачкана на леб, на палачинки или само на лажица? Додека се водaт дискусии за тоа како е најдобро да се јаде Лино Лада Голд, сите ќе се согласат околу ова: малку повеќе од она што носи толку голема радост и е вистински чоколадно - крцкав рај за непцето. За кремастото уживање да трае што е можно подолго, Лино Лада Голд сега е достапна во двојно поголема стаклена тегла од 700 грама.

Одличнa за борба со лажици

Идејата за голема тегла Лино Лада Голд ја дадоа самите линољупци. Откако две палачинки останаа празни и откако едно лице остана со празна лажичка од неговиот омилен крем намаз и навистина јадеше јаболко како „нешто слатко“, дозата на Лино Лада Голд мораше да стане двојна. Во новото пакување сега има доволно за сите.

Покрај тоа, теглата од 700 грама сега е конечно доволно голема за да може да стане место за рамноправна борба со лажици. Не сте слушнале за борба со лажици? Таа е екстремно среќен спорт во кој секој учесник со секој залак освојува - злато, и тоа она со вкус на лешник. Испробајте се во овој спорт уште денес!

Намачкани 20.000 палачинки

Податоците за 2018 година покажуваат дека за само половина година од присуството на пазарот на Лино Лада Голд, таа успеала да се најде на трпезата 185.000 домаќинства во кои се намачкани 20.000 палачинки. Не е ни чудо што е широко распространет овој крем бидејќи на сите гурмани им понуди сосема нова форма на кремасто совршенство.

Со својот богат вкус, примамлива арома и забавна текстура, Лино Лада Голд брзо ги освои срцата и непцето и на возрасните и на децата. Таа ја освои наградата Златна кралица и жирито на Superior Taste Award и додели највисоки отценки.

Ја сакаат во 26 земји

Лино Лада Голд го привлекува она што го зрачи. Значи, само најдобрите. Затоа селекторот на хрватската фудбалска репрезентација, Златко Далиќ, е нејзин амбасадор, а 2018 година беше нивна година. Лино Лада Голд оствари рекордна продажба минатата година, и тоа во 26 земји.

Додека остатокот од светот само се подготвува да ја запознае Златната кралица, нам ни преостанува да побрзаме по тегла од 700 грама и да уживаме двојно повеќе!


Можеби ќе ве интересира

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.