15 Декември, 2019
0.0174

LIVSANE ги инспирира посетителите на Водно кон повеќе здравје

Објавено во: Мои пари 02 Декември, 2019

Здравјето е едно од најважните работи во нашите животи. Секој од нас треба да најде начини како да го негува и надградува. За да ги мотивираат сите кои овие денови пешачат, трчаат или возат велосипеди на Водно, тимот на LIVSANE им понуди дел од своите производи. Тие сакаат да им порачаат дека има кој да ги стопли на ова студено време во нивниот труд и да продолжат со своите здрави навики низ целата година.


“Мора да се негуваме себеси. Голем дел од нас често наоѓаат изговори. Јас го почуствував тоа кога почнав да губам енергија во текот на денот. Тоа полека ме оддалечуваше од исполнување на моите секојдневни активности. Сфатив дека на сите нас ни е потребно малку инспирација. Затоа одлучивме со LIVSANE да дојдеме на Водно. На сите кои се тука им дадовме малку здравје кое ќе ги стопли и инспирира, а ги запознавме и со производите на LIVSANE чија мисија е да им понуди живот полн енергија.“, вели Ивана Михајловска, магистер фармацевт и бренд менаџер на LIVSANE. Таа додава дека ќе продолжат со активностите од ваков тип затоа што нивната мисија е грижата за здравјето.


Приказната на LIVSANE започнува пред 2 години, во 2017та. Самите производи се високо квалитетни и се произведуваат во различни Европски држави. На територијата на Европа има над 12.500 партнерски аптеки кои се дел од програмата Phoenix Pharmacy Partnership, помеѓу кои се и BETTY аптеките во нашата земја. 

Нивната цел е да понудат здравје на секој член од семејството. Тоа е и една од причините зоштоLIVSANEпроизводите ги има само и ексклузивно во BETTYаптеките. Нивните локации може да се најдат на страната https://betty.mk/. Најголемиот повод е тоа што двата бренда делат иста цел, повеќе здравје за сите.


Можеби ќе ве интересира

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Магична еуфорија во Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан

Магична еуфорија во Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан