21 Мај, 2018
0.3227
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Љубовната приказна помеѓу Иван и Ана го освојува Капитол мол

Објавено во: Мои пари 09 Февруари, 2018

Во популарниот трговски центар во Скопје, Капитол мол, се роди уште една љубовна приказна. Иван ја сретна Ана и само со уште неколку денови пред Денот на вљубените останува прашањето: Како да продолжи приказната помеѓу Иван и Ана?


Капитол мол заедно со фановите на својата Фејсбук страница сака да одговори на предизвикот за тоа како Иван ќе ја покани Ана на состанок. Секој може да се вклучи со предлог на забавна активност во Капитол мол која би била совршена за нивната прва средба. За да му помогнете на Иван треба да напишете креативни сценарија. Најинтересниот од нив ќе биде дел од самата приказна и ќе добие изненадување од трговскиот центар.


Еден од фановите на Иван му посочи „Многу едноставно. Ќе ја прашаш Ана дали сака да си помине еден супер забавен ден. Кога ќе добиеш потврден одговор едноставно се договарате дека се чекате пред Капитол мол и играта може да започне. Во меѓувреме ќе си направиш дупли стикерчиња (едни за тебе и едни за Ана) со Фејсбук емотикон и правилата за игра се следни: Секој емотикон кој ќе ви се совпадне едноставно го правите. 


Пример: Одете пред куглана и двајцата избирате срценце, влегувате и куглате. Застанувате пред Дежа Ву, двајцата покажувате стикер лајк седнувате на ручече, застанувате пред цвеќара и Ана ако покаже срценце одма цвеќенце без двоумење :D (ова за пред крајот на играта)... И така низ спонтаност и игра ем ќе се запознаете повеќе ем ќе си поминете супер ден.“.

Кој е Вашиот совет? Предложете му на Иван на:

https://www.facebook.com/capitolmall/posts/1686146298108479

Можеби ќе ве интересира

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова