04 Април, 2020
0.0226

МАЈКИ СО БЕБИЊА ВО РАЦЕТЕ ПРЕД БОЛНИЦАТА - надвор е ладно а тие истрчаа по ноќници

Објавено во: Балкан 22 Март, 2020

Мајки со бебиња во рацете облечени само во ноќници можат да се забележат пред Болницата во Загреб после силниот земјотрес. Тие излегоа пред породилиштата со бебиња во рацето, а надвор е навистина ладно, додека мајките се со бебиња во рацете.

N1 известува дека дел од жените кои чекале породување биле во автомобили пред болницата, а таа е празна.

Некои болници во Загреб забележале штети од земјотресот. 

Во болницата „Лозје“, пациентите биле пренесени од очната клиника заради оштетување.

Можеби ќе ве интересира

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС: Се стресе Загреб

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС: Се стресе Загреб

ГРЧКИ ЕПИДЕМИОЛОГ: Новиот вирус го „убива“ и мозокот

ГРЧКИ ЕПИДЕМИОЛОГ: Новиот вирус го „убива“ и мозокот

ДАЛИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГО СЛЕДИ СРПСКИОТ ПРИМЕР: Нема движење од сабота од 13 до понеделник до 5 часот

ДАЛИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГО СЛЕДИ СРПСКИОТ ПРИМЕР: Нема движење од сабота од 13 до понеделник до 5 часот

ЦЕЛ КАМП ОДИ ВО КАРАНТИН: Заразени мигранти во Грција

ЦЕЛ КАМП ОДИ ВО КАРАНТИН: Заразени мигранти во Грција

ВУЧИЌ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ДОБРО: Сепак се огласи за економските мерки

ВУЧИЌ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ДОБРО: Сепак се огласи за економските мерки

Пленковиќ; Поддршката за работниците се зголемува од 3.250 на 4.000 куни

Пленковиќ; Поддршката за работниците се зголемува од 3.250 на 4.000 куни

Бугарија ја повлече наредбата граѓаните да носат медицински маски

Бугарија ја повлече наредбата граѓаните да носат медицински маски

Нема ригорозни царини за Србија и БиХ, Косово ги укина

Нема ригорозни царини за Србија и БиХ, Косово ги укина

СТРОГИ МЕРКИ: Грците само еднаш дневно можат да излезат од дома

СТРОГИ МЕРКИ: Грците само еднаш дневно можат да излезат од дома