27 Мај, 2022
0.0230

МАКЕДОНИЈА ПОРАЗЕНА И ОД ЦРНА ГОРА: Ракометарите го загубија мечот со четири гола разлика

Објавено во: Македонија 15 Јануари, 2022

Македонската репрезентација во ракомет вечерва загуби од Црна Гора со четири гола разлика, односно 28:24 во корист на црногорските ракометари. По ваков резултат, и по претходниот пораз од Словенија, Македонија не се пласира во следната фаза од Европското првенство.

Со победата над нашата репрезентација, Црна Гора ја забележа првата победа во меѓусебните пресметки на Европските првенства.

До крајот на првото полувреме црногорските играчи ја имаа контролата, а првото изедначување на резултатот се случи само на стартот на воторото полувреме.  

Последниот натпревар на ЕП 2022, Македонија го игра со Данска на 17 јануари, а оваа репрезентација главен фаворит за ракометарското злато. 


Можеби ќе ве интересира

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија