29 Ноември, 2021
0.0285

Македонија светски првак во еспорт со поддршка од компанијата MOZZART

Објавено во: Мои пари 22 Ноември, 2021

Нашата репрезентација со неверојатна игра го освои првото место на 13-тото Светско првенство во Израел. Поддршка за феноменалниот тим од самиот старт беше компанијата Mozzart.

Во финалето во Counter Strike, победа над Романците извојува нашата телентираната екипа која ја сочинуваат: Павле Стојановски „stYleEeZ“, Кристијан Поповски „FODOR“,Дамјан Стоилковски „Kyxsan“, Александар Ќулукоски „CacaNito“, и капитенот на репрезентацијата Јане Апостолоски“aidKiT”.

“Чувството да се биде светски шампион е неописливо, самата помисла дека имавме толку многу поддржувачи и поддршка од цела Македонија претставува мелем за душа. Поддршката од Mozzart за нас како репрезентација значи премногу и дополнително придонесе за освојување на овој турнир. Еуфоријата полека се смирува, но дефинитивно не застануваме тука и одиме на победа на секој нареден турнир.” – истакна капитенот на македонската еспорт репрезентацијата Јане Апостолоски“aidKiT”.

“Дефинитивно е неверојатно чувството да се учествува на ваков интернационален настан каде што ја претставуваме нашата репрезентација! Дополнително неможе да се опише крајниот резултат, освојувањето на прво место и златен медал. Горд сум на целиот тим и можам да кажам дека сите сме сеуште под импресии. За се ова да изгледа уште поубаво и да ја претставуваме нашата репрезентација се погрижи Mozzart.” – истакна играчот на македонската еспорт репрезентацијата Александар Ќулукоски „CacaNito“.

Компанијата Mozzart секогаш е со шампионите и со задоволство се одзива на повиците за соработка и спонзорство.

“Сите честитки за овој сјаен тим, наше големо задоволство е што ги поддржавме на ова светско првенство. Ова е огромен успех за сите! Mozzart ќе продолжи да поддржува вакви прекрасни спортски приказни и да биде најголем навивач за домашниот спорт.” – изјави Мики Златески, менаџер за корпоративни процеси во компанијата Mozzart.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот