22 Мај, 2018
0.4381
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Македонија

Видео Клик Плус: Кој ќе биде нов претседател на Собранието, има ли согласност меѓу партиите?

Видео Клик Плус: Кој ќе биде нов претседател на Собранието, има ли согласност меѓу партиите?

16 Март, 2017

Ахмети уште еднаш повика политичката криза да не се претвора во етничка

Ахмети уште еднаш повика политичката криза да не се претвора во етничка

16 Март, 2017

И Зврлевски ќе истражува изборни нерегуларности-На мета високи функционери

И Зврлевски ќе истражува изборни нерегуларности-На мета високи функционери

16 Март, 2017

СДСМ е за независни медиуми, не ги прифаќа обвинувањата на ТВ Нова

СДСМ е за независни медиуми, не ги прифаќа обвинувањата на ТВ Нова

16 Март, 2017

Попоски доби порака од Брнс - Иванов да ја промени одлуката за мандатот

Попоски доби порака од Брнс - Иванов да ја промени одлуката за мандатот

16 Март, 2017

Апелација го потврди притворот, ќе се трага по бизнисменот Сеад Кочан

Апелација го потврди притворот, ќе се трага по бизнисменот Сеад Кочан

16 Март, 2017

Иванов се сретна со Нишани - Платформата е мешање во Македонија, потребна е воздржаност

Иванов се сретна со Нишани - Платформата е мешање во Македонија, потребна е воздржаност

16 Март, 2017

Димитриев од самитот во Сараево: ЕУ може да придонесе и без да се меша во внатрешните прашања

Димитриев од самитот во Сараево: ЕУ може да придонесе и без да се меша во внатрешните прашања

16 Март, 2017

Фирмите на Кочан против СЈО - Ова е напад врз телевизијата и Бошњаците

Фирмите на Кочан против СЈО - Ова е напад врз телевизијата и Бошњаците

16 Март, 2017

Чилиманов: На Заев кариерата ќе му заврши во гепек на некоја кола

Чилиманов: На Заев кариерата ќе му заврши во гепек на некоја кола

16 Март, 2017

Хуманитарен концерт во Драмски театар за помош на семејството Димитриевски

Хуманитарен концерт во Драмски театар за помош на семејството Димитриевски

16 Март, 2017

СЈО остро ги демантира наводите за поврзаност со СДСМ

СЈО остро ги демантира наводите за поврзаност со СДСМ

16 Март, 2017

СДСМ реагира: Наместо нарачаните анкети Груевски да ја види анкетата од изборите

СДСМ реагира: Наместо нарачаните анкети Груевски да ја види анкетата од изборите

16 Март, 2017

Иницијативата за конститутивна седница да биде поткрепена со најмалку 61 потпис

Иницијативата за конститутивна седница да биде поткрепена со најмалку 61 потпис

16 Март, 2017

Жбогар: Неизвесно дали Хан ќе дојде, но ЕУ бара решавање на кризата

Жбогар: Неизвесно дали Хан ќе дојде, но ЕУ бара решавање на кризата

16 Март, 2017

Народниот правобранител со постапка против агитирањето на ученици за протестите

Народниот правобранител со постапка против агитирањето на ученици за протестите

16 Март, 2017

СДСМ бара седница на Собрание, на потег е Вељаноски

СДСМ бара седница на Собрание, на потег е Вељаноски

16 Март, 2017

Трифун Костовски објаснува - Не сум против Егејците, мислев на конкретна личност

Трифун Костовски објаснува - Не сум против Егејците, мислев на конкретна личност

16 Март, 2017