22 Мај, 2018
0.4629
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Македонија

Вајгл: На Македонија перспективите ѝ се отвораат по успешно завршените избори

Вајгл: На Македонија перспективите ѝ се отвораат по успешно завршените избори

29 Септември, 2016

СДСМ ВЕТУВА: 3 милијарди евра за патна инфраструктура во наредните 10 години

СДСМ ВЕТУВА: 3 милијарди евра за патна инфраструктура во наредните 10 години

29 Септември, 2016

Пародија - Сега и власта ќе се жали на мобинг од пратеничките прашања

Пародија - Сега и власта ќе се жали на мобинг од пратеничките прашања

29 Септември, 2016

Хакиран мејлот на СЈО - се гледа преписка со новинари

Хакиран мејлот на СЈО - се гледа преписка со новинари

29 Септември, 2016

На седница на Комисијата за политички систем и денеска ќе ја чекаат Јанева

На седница на Комисијата за политички систем и денеска ќе ја чекаат Јанева

29 Септември, 2016

ВИДЕО: Миленко нема да се извини-„Бугарите се како кучиња кои маркираат територија“

ВИДЕО: Миленко нема да се извини-„Бугарите се како кучиња кои маркираат територија“

29 Септември, 2016

СУДОТ МОЛЧИ: Ќе има ли притвор и одземање на пасоши на осомничените во „Трезор“?

СУДОТ МОЛЧИ: Ќе има ли притвор и одземање на пасоши на осомничените во „Трезор“?

29 Септември, 2016

Расте притисокот врз Јанева, СЈО нападна директно во срцето!

Расте притисокот врз Јанева, СЈО нападна директно во срцето!

29 Септември, 2016

20 електрични автобуси како замена за трамвај во Скопје

20 електрични автобуси како замена за трамвај во Скопје

28 Септември, 2016

Хан бара целосна поддршка на работата на СЈО

Хан бара целосна поддршка на работата на СЈО

28 Септември, 2016

Кои се осомничените лица кои се гонат од СЈО за случајот „Трезор“?

Кои се осомничените лица кои се гонат од СЈО за случајот „Трезор“?

28 Септември, 2016

Шилегов за обвинувањата дека бил пијан во Собрание - Не им одговарам на глупите

Шилегов за обвинувањата дека бил пијан во Собрание - Не им одговарам на глупите

28 Септември, 2016

Христијан Мицкоски именуван за претседател на Управниот одбор на АД ЕЛЕМ

Христијан Мицкоски именуван за претседател на Управниот одбор на АД ЕЛЕМ

28 Септември, 2016

ВМРО-ДПМНЕ е една од најбогатите партии во Европа со имот од 60 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ е една од најбогатите партии во Европа со имот од 60 милиони евра

28 Септември, 2016

Само за споредба, Христијанско Демократската Унија на Ангела Меркел во Германија поседува имот од 50 милиони евра

Министерот Спасовски на низа средби со амбасадори

Министерот Спасовски на низа средби со амбасадори

28 Септември, 2016

СЈО ќе бара враќање во притвор на екс началникот Грујевски

СЈО ќе бара враќање во притвор на екс началникот Грујевски

28 Септември, 2016

СДСМ со коментар за смената на директорот во ЕЛЕМ

СДСМ со коментар за смената на директорот во ЕЛЕМ

28 Септември, 2016

Гевгеличанец загина додека работел во Николиќ

Гевгеличанец загина додека работел во Николиќ

28 Септември, 2016