19 Август, 2018
0.3492
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Македонски Телеком ќе спроведе противпожарна вежба: Можен застој на сообраќајот еве каде

Објавено во: Мои пари 15 Мај, 2018

Македонски Телеком ќе спроведе симулациона вежба за противпожарна евакуација во зградата на Телекомуникацискиот центар (Орце Николов бб)  на 15 мај, вторник, од 9:30 часот. Целта на оваа вежба е превенција, намалување на ризик како и правилно и навремено реагирање на вработените при пожар или друга непогода за време на работа.

Во активностите ќе бидат вклучени: Противпожарната единица на Град Скопје, Итната медицинска помош, Црвениот крст и Министерството за внатрешни работи.

Со оглед на тоа што вежбата ќе изгледа реално, ги известуваме граѓаните дека станува збор за симулација, а не за реална ситуација.

Вежбата ќе се одвива во „ТК центарот“ но и на улицата „Орце Николов“ на потегот од Охридска банка до хотелот Ибис, каде е можен застој на сообраќајот во горенаведениот период.  Акцијата се планира да заврши до 10:30 часот.

Можеби ќе ве интересира

Брако е единствената домашна компанија што произведува медицинска опрема, работи 15 години и вработува 600 луѓе

Брако е единствената домашна компанија што произведува медицинска опрема, работи 15 години и вработува 600 луѓе

Кавадарци стана дел од големиот проект Coca-Cola Активни зони

Кавадарци стана дел од големиот проект Coca-Cola Активни зони

Нормализирано водоснабдувањето на булевар АСНОМ

Нормализирано водоснабдувањето на булевар АСНОМ

Дефектот на улица Серска е саниран

Дефектот на улица Серска е саниран

Саниран дефектот на улица Христо Татарчев

Саниран дефектот на улица Христо Татарчев

ФОТОГАЛЕРИЈА: НОВАТА ŠKODA FABIA

ФОТОГАЛЕРИЈА: НОВАТА ŠKODA FABIA

Wizz Air никогаш немал летови од Македонија до Полска

Wizz Air никогаш немал летови од Македонија до Полска

ЗАДОЛЖИТЕЛНА МИНИ АПТЕКА ЗА ЛЕТНИОТ ПЕРИОД

ЗАДОЛЖИТЕЛНА МИНИ АПТЕКА ЗА ЛЕТНИОТ ПЕРИОД

Групација Триглав со раст на премија на сите пазари и во сите сегменти, потврдена оцена на годишната добивка

Групација Триглав со раст на премија на сите пазари и во сите сегменти, потврдена оцена на годишната добивка