22 Март, 2018
0.0560

МАКРОН ДЕЦИДЕН: Северна Кореја да се врати на безусловен дијалог

Објавено во: Свет 12 Август, 2017

Францускиот претседател Емануел Макрон е еден од првите европски лидери кој зазеде јасен став околу судирот меѓу САД и Северна Кореја барајќи решението да се најде исклучиво по дипломатски, а не воен пат.

Макрон предупреди за ескалацијата на тензиите поради Северна Кореја, во момент кога се интензивира вербалната војна меѓу Вашингтон и Пјонгјанг.

Макрон, изрази загриженост поради нуклеарните закани на Северна Кореја, истакнувајќи дека меѓународната заедница мора да работи на тоа да го врати Пјонгјанг на патот на безусловен дијалог. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди

Цукерберг презема вина за грешката на „Фејсбук“

Цукерберг презема вина за грешката на „Фејсбук“

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија