01 Октомври, 2022
0.0208

МАКРОН МЕТА НА ТВИТЕРЏИИ - Фотографија од Емануел покриен со венци до коленици масовно се шири на мрежите

Објавено во: Свет 17 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Слика на францускиот претседател Емануел Макрон покриен со цветни венци по скоро цело тело „на големо“ се споеделува на социјалните мрежи, но како што пишува „Ројтерс“ корисниците на „Твитер“ и другите социјални мрежи се измамени да мислат дека тоа е реално.

Ројтерс објавува дека посетата на Макрон е снимена на почетокот на неговото официјално патување во Француска Полинезија на 24 јули. 

На „изменетата“ фотографија се гледа како Макрон стои на асфалтот на меѓународниот аеродром Фаа по пристигнувањето, при што е пречекан од повеќе тамошни претставници и накитен со цветни венци кои допираат до неговите колена. 


На Твитер, една верзија на сликата доби дури 30.000 лајкови, додека стотици корисници на Фејсбук исто така ја споделија сликата користејќи натписи на различни јазици.

Оригиналната снимка е преземена од вестите на францускиот радиодифузер Euronews и може да се види во продолжение. На неа може да се забележи дека францускиот претседател не е покриен толку многу со цвеќиња. 


Фото: Принскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

Роботот „Оптимус“ на Тесла, претставен на „Денот на вештачката интелигенција“ (ВИДЕО)

Роботот „Оптимус“ на Тесла, претставен на „Денот на вештачката интелигенција“ (ВИДЕО)

И РУСИТЕ ПОТВРДИЈА: Украинската војска го окупираше Лиман, руската армија се повлече надвор од градот

И РУСИТЕ ПОТВРДИЈА: Украинската војска го окупираше Лиман, руската армија се повлече надвор од градот

ДЕСЕТ ДЕЦА И ВКУПНО 18 ЛИЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ФЕСТИВАЛ ВО ШПАНИЈА, од експеримент до трагедија

ДЕСЕТ ДЕЦА И ВКУПНО 18 ЛИЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ФЕСТИВАЛ ВО ШПАНИЈА, од експеримент до трагедија

МААЕ БАРА ОДГОВОРИ ОД РУСИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНИОТ ДИРЕКТОР НА ЗАПОРОЖЈЕ, по најновата драма во нуклеарната централа

МААЕ БАРА ОДГОВОРИ ОД РУСИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНИОТ ДИРЕКТОР НА ЗАПОРОЖЈЕ, по најновата драма во нуклеарната централа

Меган и Хари се борат да го стопираат емитувањето на документарниот филм: Не сакаат светот да слушне што кажале

Меган и Хари се борат да го стопираат емитувањето на документарниот филм: Не сакаат светот да слушне што кажале

Тинејџерка почина од самоповредување - истрагата откри дека страдала од „негативни ефекти од онлајн содржини“

Тинејџерка почина од самоповредување - истрагата откри дека страдала од „негативни ефекти од онлајн содржини“

КРЕМЉ ЗА ЕКСПЛОЗИИТЕ НА СЕВЕРНИОТ ТЕК: Саботажата на гасоводот ја извршиле англосаксонците

КРЕМЉ ЗА ЕКСПЛОЗИИТЕ НА СЕВЕРНИОТ ТЕК: Саботажата на гасоводот ја извршиле англосаксонците

УАПСЕН ПОЗНАТ ФУДБАЛЕР! Хаос во Иран – им даде поддршка на демонстрантите, па му беше одземена слободата!

УАПСЕН ПОЗНАТ ФУДБАЛЕР! Хаос во Иран – им даде поддршка на демонстрантите, па му беше одземена слободата!

СИ-ЕН-ЕН: РУСИЈА СЕГА КОНТРОЛИРА ПОМАЛКУ ТЕРИТОРИЈА ОД ПОЧЕТОКОТ, Пресвртни точки во инвазијата на Украина

СИ-ЕН-ЕН: РУСИЈА СЕГА КОНТРОЛИРА ПОМАЛКУ ТЕРИТОРИЈА ОД ПОЧЕТОКОТ, Пресвртни точки во инвазијата на Украина