21 Април, 2018
0.0571

МАЛИ, А СКАПИ: За стан од 6 квадрати бараат 950 долари месечно

Објавено во: Стил 09 Февруари, 2018

Најмалиот стан на Менхетен има само 6 квадрати, а во него можат да се вселат само оние кои ќе платат 950 долари месечно. 

Станот е на 5 кат, како што се наведува во огласот, а во него има неколку парчиња мебел. 

Како што стои во огласот бања нема, па оние кои ќе се вселат же имаат заедничка бања со уште 4 стана. 

Можеби ќе ве интересира

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот