19 Јуни, 2019
0.0197

Mарија Шерифовиќ даде коментар за Евровизија

Објавено во: Балкан 19 Мај, 2019

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, деновиве даде огромна поддршка за нашата земја и Тамара Тодевска, нo иреволтирана од синоќешните резултати се огласи на „Твитер“.

Таа разочарана напиша дека веќе нема да гледа Евросонг. 


Шерифовиќ со „Молитва“ ѝ ја донесе победата на Србија  во 2007 година.

Можеби ќе ве интересира

Рама го споредија со Милошевиќ

Рама го споредија со Милошевиќ

Идната година ќе ги укинат квотите за странски работници

Идната година ќе ги укинат квотите за странски работници

(ВИДЕО) Еве како во Албанија палат изборен материјал

(ВИДЕО) Еве како во Албанија палат изборен материјал

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“