29 Ноември, 2021
0.0276

Марјан од Струмица е најновиот македонски МИЛИОНЕР

Објавено во: Мои пари 20 Ноември, 2021

Марјан Ристовски од Струмица го освои фантастичниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Видеолотарија Касинос Австрија, вреден 1.526.338 денари. Посакуваната добивка е  освоена во објектот на Вамико бет, во раните утрински часови, неделата на 15 ноември.

Марјан Ристовски задоволен пристигна во просториите на Видеолотарија по освоениот чек, на добитниот износ од 1.526.338 денари. Ристовски расположено сподели дека играл често, секогаш посакувајќи да се забавува. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката, за него е добредојдена. Нема многу да размислува за плановите за трошење, затоа што уште веднаш донел одлука, парите кои ги освои, да ги подели на своите деца.

Минатата недела на видеолотариските терминали беше  регистриран уште еден МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ и тоа во Кичево, во Клуб спорт 77. П.З. освои добивка во вредност од 1.307.097 денари.  

Можеби ќе ве интересира

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот