04 Март, 2021
0.0251

МАСКИ И ВО 2022? Мерките ќе се реаликсараат само со голем број вакцинирани

Објавено во: Свет 21 Февруари, 2021

Американскиот имунолог Ентони Фаучи изјави денес дека е можно Американците да носат маски и во текот на 2022 година.

Тој, сепак, рече дека мерките за запирање на ширењето на ковид 19 ќе бидат во голема мера олабавени со бројот на вакцинирани лица, објави Ројтерс.

Фаучи ова го рече во интервју за Си-Ен-Ен.


Можеби ќе ве интересира

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Загинаа седум студенти, паднаа од височина од 17 метри кога се урна балконската ограда

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Загинаа седум студенти, паднаа од височина од 17 метри кога се урна балконската ограда

ПЕТ ЗЕМЈИ НАПРАВИЈА ПАКТ: Нема да чекаат и по итна постапка ќе ги одобруваат модифицираните вакцини кои ќе штитат од новите соеви

ПЕТ ЗЕМЈИ НАПРАВИЈА ПАКТ: Нема да чекаат и по итна постапка ќе ги одобруваат модифицираните вакцини кои ќе штитат од новите соеви

ЕУ клекна пред руските вакцини: Крај на драмата, почна испитувањето

ЕУ клекна пред руските вакцини: Крај на драмата, почна испитувањето

КОВАКС го објави новиот план: Македонија треба да добие 100.800 дози до мај

КОВАКС го објави новиот план: Македонија треба да добие 100.800 дози до мај

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ЈА ПОТРЕСЕ ШВЕДСКА: Избодени се најмалку 8 луѓе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ЈА ПОТРЕСЕ ШВЕДСКА: Избодени се најмалку 8 луѓе

Додека го планираат воведувањето на 5G, источноевропските земји мора да се грижат и за друго, освен за технологија

Додека го планираат воведувањето на 5G, источноевропските земји мора да се грижат и за друго, освен за технологија

АВСТРИЈА И ДАНСКА „КРЕВААТ РАЦЕ“ ОД ЕУ: Решение за набавка на вакцини најдоа во оваа земја

АВСТРИЈА И ДАНСКА „КРЕВААТ РАЦЕ“ ОД ЕУ: Решение за набавка на вакцини најдоа во оваа земја

БРАЗИЛ ПРЕД ПУКАЊЕ: Рекорден број на жртви во еден ден

БРАЗИЛ ПРЕД ПУКАЊЕ: Рекорден број на жртви во еден ден