19 Јануари, 2022
0.0474

МАТЕЈ СО ПРИЈАТЕЛКА ОД СПЛИТ ГО ИМАЛ ПОСЛЕДНИОТ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР: Ќе ја реши ли таа мистеријата со исчезнувањето на момчето од Сплит?

Објавено во: Балкан 14 Јануари, 2022

Се работи за сестрата на пријателот на Матеј со која е многу близок, а девојката, како што пишуваат медиумите во Србија, во првиот разговор ѝ рекла на полицијата дека не го слушнала добро затоа што имало гласна музика во Готик.

Српските полициски инспектори и хрватските колеги истражуваат што и рекол Матеј Периш на сестрата на пријател од Сплит пред да исчезне. Последниот телефонски разговор го имал со пријателка ноќта меѓу 30 и 31 декември, а полицијата смета дека таа може да ја разреши мистеријата на овој случај. Се слушнал со неа непосредно пред да замине од белградскиот клуб Готик, по што исчезнал.

Откако истражителите од Хрватска најавија дека ќе им помогнат на своите српски колеги во истрагата и ќе ги преиспитаат шестмина пријатели на Матеј со кои бил во Белград, посебно внимание ќе посветат на сослушувањето на девојката со која Периш го имал последниот телефонски разговор на кобната вечер знаејќи дека таа е сестра на неговиот пријател и дека се многу блиски, пренесува Курир.

- Припадниците на белградското МВР го прегледаа списокот со повици на Матеј Периш и утврдија дека тој е последен на списокот со пријателка од Сплит. Таа не им ги откри деталите од разговорот и истакна дека едвај го слушнала од музиката. Хрватската полиција подетално ќе ја испита бидејќи верува дека барем приближно можела да им ја објасни причината поради која Матеј го напуштил клубот - вели извор близок до истрагата.


Можеби ќе ве интересира

ЗОШТО НЕ ОТИШЛЕ ВЕДНАШ ДА ГО БАРААТ, КОНСУМИРАЛ ЛИ НАРКОТИЦИ - хрватската полиција повторно ги сослушува другарите на Матеј, на распит оди и сплиќанката Маја

ЗОШТО НЕ ОТИШЛЕ ВЕДНАШ ДА ГО БАРААТ, КОНСУМИРАЛ ЛИ НАРКОТИЦИ - хрватската полиција повторно ги сослушува другарите на Матеј, на распит оди и сплиќанката Маја

ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ СЕ ЈАВИВ, БАРЕМ ДА ГО СТОРЕВ ТОА ...- се огласи сплиќанката која Матеј ја барал последна пред да исчезне без траг

ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ СЕ ЈАВИВ, БАРЕМ ДА ГО СТОРЕВ ТОА ...- се огласи сплиќанката која Матеј ја барал последна пред да исчезне без траг

ПРВИ ДВА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ОМИКРОН ВО ЦРНА ГОРА - не биле вакцинирани

ПРВИ ДВА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ОМИКРОН ВО ЦРНА ГОРА - не биле вакцинирани

СЕ ОБЛЕКУВА БРЕНДИРАНО, ЖИВЕЕ НА ВИСОКА НОГА И БЕЛГРАД И Е ОМИЛЕНА ДЕСТИНАЦИЈА - што крие Маја за исчезнувањето на Матеј

СЕ ОБЛЕКУВА БРЕНДИРАНО, ЖИВЕЕ НА ВИСОКА НОГА И БЕЛГРАД И Е ОМИЛЕНА ДЕСТИНАЦИЈА - што крие Маја за исчезнувањето на Матеј

МОРА ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА СЕ ФАСЦИНИРАМЕ СО БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ - српски лекари сметаат дека пандемијата ќе заврши порано од она што мислат 99 отсто од луѓето

МОРА ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА СЕ ФАСЦИНИРАМЕ СО БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ - српски лекари сметаат дека пандемијата ќе заврши порано од она што мислат 99 отсто од луѓето

Во Србија има над 18.000 заразени со корона

Во Србија има над 18.000 заразени со корона

Автобус од Косово се судри со камион полн дрва кај Ќустендил

Автобус од Косово се судри со камион полн дрва кај Ќустендил

ВО СРБИЈА ПОЧИНА 141-ВАТА ЛЕКАРКА ЖРТВА НА КОВИД - д-р Ана Чопорда работела во црвената зона и покрај нејзината тешка болест

ВО СРБИЈА ПОЧИНА 141-ВАТА ЛЕКАРКА ЖРТВА НА КОВИД - д-р Ана Чопорда работела во црвената зона и покрај нејзината тешка болест

Словенија ја зафати корона цунами

Словенија ја зафати корона цунами