16 Јули, 2019
0.0437

Mаж се запали во парк близу Белата куќа

Објавено во: Свет 29 Мај, 2019

Mаж се запали во Вашингтон во парк близу Белата куќа. Од противпожарната бригада на Вашингтон за Си-ен-би-си потврдија дека мажот со изгореници бил пренесен во болница.

Портпаролот на Тајната служба на САД, Џефри Адамс, изјави дека обезбедувањето на Белата куќа реагирало за миг.

Мажот е хоспитализиран и засега немаат информации за неговата здравствена состојба.

Портпаролот на Белата куќа, Хоган Гидл, не сакаше да го коментира настанот.

Во сличен инцидент во април, човек со моторизирана инвалидска количка се обиде да се запали пред Белата куќа, пред да биде притворен од Тајната служба. Официјалните лица сè уште не дале нова информација за состојбата на човекот.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него