24 Јануари, 2021
0.0187

Медицинска сестра го убила докторот кој ја принудувал на афера, а потоа и го зготвила - детали за грозоморно убиство во Кина

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2021

Медицинската сестра која го уби, го распарчи телото и го зготви својот колега лекар кој ја уценувал за секс, била осуден на смртна казна. 

Според локалните извештаи од Кина, а како што пренесува Србија данас, медицинската сестра била вработена во службата за итни случаи. Имено, Ли Фенгпинг (25) имала сексуална врска со заменик-шефот на клиниката за ортопедија на болницата каде што работела - Лу Јуанџијан.

Фенгпинг, како што се наведува, имала големи долгови кон својјот колега уште од времето кога била коцкар, па била принудена да го „отплати долгот“ преку сексуални односи, нешто што понекогаш морала да го прави дури и три пати неделно. 

Соседите на медицинската сестра од зградата од другата страна на улицата направиле вознемирувачки фотографии на кои се гледа моментот кога припадниците на локалните служби го напуштаат нејзиниот дом со покриени носилки на кои се наоѓало распарченото тело на лекарот.

Фенгпинг се одмаздила за наводната уцена убивајќи го нејзиниот колега, а потоа готвејќи ги деловите од неговото тело, кои полицијата ги пронашла во нејзиниот тоалет.

Шокантното убиство се случи на 23 март лани во станот што Ли го изнајмувала, сместен зад болницата во градот Јулин, каде исто така работела. Според медиумите, таа е осудена на смрт за убиство со умисла, пишува Србија данас.

фото Србија данас

Можеби ќе ве интересира

ЕВЕ КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ ДАЛИ ГО ИМАТЕ НОВИОТ СОЈ - нови симптоми на мутацијата на коронавирусот

ЕВЕ КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ ДАЛИ ГО ИМАТЕ НОВИОТ СОЈ - нови симптоми на мутацијата на коронавирусот

ЧОВЕК ОД МИЧИГЕН ЈА СЛУШНА ВЕСТА ШТО ЌЕ МУ ГО СМЕНИ ЖИВОТОТ - еве колку пари доби како лото награда

ЧОВЕК ОД МИЧИГЕН ЈА СЛУШНА ВЕСТА ШТО ЌЕ МУ ГО СМЕНИ ЖИВОТОТ - еве колку пари доби како лото награда

РУСКАТА ВАКЦИНА ЌЕ СЕ ПРАВИ И ВО ТУРЦИЈА - потпишан договор, технологијата се пренесува

РУСКАТА ВАКЦИНА ЌЕ СЕ ПРАВИ И ВО ТУРЦИЈА - потпишан договор, технологијата се пренесува

(ПОТРЕСНО ВИДЕО): Седум кинески рудари во лоша состојба се извлечени на безбедно

(ПОТРЕСНО ВИДЕО): Седум кинески рудари во лоша состојба се извлечени на безбедно

Британија во локдаун до 17 јули? - Владата тивко ги смени законите за полесно носење на рестриктивни мерки

Британија во локдаун до 17 јули? - Владата тивко ги смени законите за полесно носење на рестриктивни мерки

НА ДЕЛО ДОКАЖА ДЕКА ВАКЦИНАЦИЈАТА НЕ Е ЧИПИРАЊЕ - Бил Гејтс објави дека се вакцинирал

НА ДЕЛО ДОКАЖА ДЕКА ВАКЦИНАЦИЈАТА НЕ Е ЧИПИРАЊЕ - Бил Гејтс објави дека се вакцинирал

СТАНА СВЕТСКИ ПОЗНАТ ОТКАКО СО РОГОВИ ВЛЕЗЕ ВО КАПИТОЛ - сега жали бидејќи е изигран и не беше помилуван од Трамп

СТАНА СВЕТСКИ ПОЗНАТ ОТКАКО СО РОГОВИ ВЛЕЗЕ ВО КАПИТОЛ - сега жали бидејќи е изигран и не беше помилуван од Трамп

ПОЧИНА ДЕВОЈЧЕ НА САМО 10 ГОДИНИ - еве каков бил предизвикот на ТикТок кој е причина за смртта

ПОЧИНА ДЕВОЈЧЕ НА САМО 10 ГОДИНИ - еве каков бил предизвикот на ТикТок кој е причина за смртта

Од коронавирус почина легендарниот американски ТВ водител Лери Кинг

Од коронавирус почина легендарниот американски ТВ водител Лери Кинг