09 Декември, 2023
0.0249

Меган и Хари се борат да го стопираат емитувањето на документарниот филм: Не сакаат светот да слушне што кажале

Објавено во: Свет 01 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Покајание, „пеглање“ работи, придобивки... Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го променат документарецот што го снимија во соработка со Нетфликс и да го одложат неговото емитување.

Принцот Хари и Меган Маркл преземаат драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора, изјавија повеќе извори за Page Six.

Војводата и војвотката од Сасекс повеќе од една година работат на документарен филм како дел од милионскиот договор со Нетфликс. Шефовите на продукциската куќа, кои сè уште не го објавија официјално проектот со нив, се надеваа дека ќе го емитуваат документарецот во декември по петтата сезона на „Круната“. Славниот пар сега сака да направи повеќе промени и потенцијално да го одложи објавувањето до 2023 година.

И мемоарите на принцот Хари се одложени за следната година, иако требаше да бидат објавени за два месеци.

Голем број луѓе запознаени со односите во британскиот двор рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс III, ќе го одложи доделувањето на титулите принц и принцеза на внуците Арчи (3) и Лилибет (1) се до објавувњето на различните медиумски проекти на неговиот помлад син и снаа.

Меган и Хари беа вклучени во уредувањето на книгата и документарецот, а изворите сега велат дека парот сака да се повлече или да го намали тонот на она што го кажале за кралот Чарлс, кралицата Камила, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, пишува „Б92“.

„Има многу преговори. Слушам дека Хари и Меган сакаат документарецот да се одложи за следната година, тие сакаат да се откажат“, рекол изворот.

Висок претставник на Нетфликс рече: „Нетфликс сакаше шоуто да биде подготвено за емитување во декември. Има голем притисок врз извршниот директор Тед Сарандос, кој е во врска со Хари и Меган, да го заврши ова шоу“.

Врската меѓу Меган, Хари и судот е повеќе од комплицирана. Почитта кон кралицата секако одигра важна улога во нивната одлука, како и спречувањето на нови скандали веднаш откако семејната ситуација донекаде се подобри. Има и титули, а тие веројатно веќе не сакаат да бидат главни иницијатори за афери, дури ни во јавноста.

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

НА ИЗРАЕЛ МУ ОСТАНАА УШТЕ 20-ТИНА ДЕНА - Американците дале рок да се заврши војната во Газа

НА ИЗРАЕЛ МУ ОСТАНАА УШТЕ 20-ТИНА ДЕНА - Американците дале рок да се заврши војната во Газа

ПУТИН ТРГНУВА ВО ПОХОД НА УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ - дали ќе има противкандидати? ЕВЕ ШТО ПОРАЧА НАВАЛНИ

ПУТИН ТРГНУВА ВО ПОХОД НА УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ - дали ќе има противкандидати? ЕВЕ ШТО ПОРАЧА НАВАЛНИ

ТРОШЕЛ НА ЕСКОРТ ДАМИ, ДРОГА И АВТОМОБИЛИ - на синот на Џо Бајден му се заканува казна од 17 години затвор

ТРОШЕЛ НА ЕСКОРТ ДАМИ, ДРОГА И АВТОМОБИЛИ - на синот на Џо Бајден му се заканува казна од 17 години затвор

МИ ДАВАА ТРИ МЕСЕЦИ ЖИВОТ: По 35 години јас уште сум тука, а имав само пет отсто шанси да го победам ракот

МИ ДАВАА ТРИ МЕСЕЦИ ЖИВОТ: По 35 години јас уште сум тука, а имав само пет отсто шанси да го победам ракот

ОРБАН НЕ ОТСТАПУВА: На состанокот на Европскиот совет треба да се воздржиме од приказната за членство на Украина во ЕУ

ОРБАН НЕ ОТСТАПУВА: На состанокот на Европскиот совет треба да се воздржиме од приказната за членство на Украина во ЕУ

EКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ВО ТУНЕЛ ВО ГАЗА: Загина синот на израелски министер

EКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ВО ТУНЕЛ ВО ГАЗА: Загина синот на израелски министер

Вонредна состојба на Сејшелите поради голема експлозија (ВИДЕО)

Вонредна состојба на Сејшелите поради голема експлозија (ВИДЕО)

ИНДИЈА БАРА ПОГОЛЕМА ФЛЕКСИБИЛНОСТ ВО САНКЦИИТЕ ПРОТИВ РУСИЈА: Се однесува на забраната за увоз на дијаманти

ИНДИЈА БАРА ПОГОЛЕМА ФЛЕКСИБИЛНОСТ ВО САНКЦИИТЕ ПРОТИВ РУСИЈА: Се однесува на забраната за увоз на дијаманти

ПОРАНЕШЕН БЕЛИСКИ ГЕНЕРАЛ: Ако избие војна овде, ќе мораме да фрламе камења по само неколку часа

ПОРАНЕШЕН БЕЛИСКИ ГЕНЕРАЛ: Ако избие војна овде, ќе мораме да фрламе камења по само неколку часа