04 Април, 2020
0.0244

Mеѓу изолираните има и деца

Објавено во: Македонија 27 Февруари, 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека меѓу 12-те луѓе кои се во изолација, има и две деца на возраст од околу 4 години. 

Се работи за луѓе кои се во роднинска врска. Дел од нив се во изоалција во Скопје, а другите се во Струмица. Нив ги посетиле епидемиолози, а доколку нешто им е потребно, ќе им биде доставено од Црвен Крст. 

Вчера беше откриен првиот случај на коронавирус во Македонија. Се работи за скопјанка која е на возраст од 50 години и допатувала од Италија. 

Можеби ќе ве интересира

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци