19 Септември, 2020
0.0470

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

Објавено во: Македонија 13 Август, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека на средбата со претседателот Стево Пендаровски било заклучено дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев дал уверување дека ќе работи на создавање на парламентарно мнозинство.

Вели дека ова е претстава на штета на граѓаните. 

„Ситуацијата во државата оди во погрешен правец“, рече Мицкоски. 

Kaжа дека се барале избори, за да функционираат институциите, а потоа лидерот на СДСМ, Зоран Заев отишол на одмор. 

„Ова е игра на време, игра на купување на време“, додаде Мицкоски. 

Вели дека се купува време за девијантни однесувања. 

Кажа дека тие се репрезент на 315.000 гласови, и ќе ги преиспитаат односните со претседателот, додека не покаже дека е претседател на сите граѓани. 

Вели дека ако се исцрпени сите опции, а не се,  тогаш може да се размислува и за нови избори. 

Тврди дека е доста граѓаните да бидат жртви на погрешните политики. 

Можеби ќе ве интересира

Димовски: Програмите за двата вида настава требаше да бидат на увид на наставниците, родителите и учениците уште во јуни

Димовски: Програмите за двата вида настава требаше да бидат на увид на наставниците, родителите и учениците уште во јуни

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени