24 Септември, 2020
0.0262

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

Објавено во: Македонија 06 Јули, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на МТВ го повика обвинителството да испита дали и сега претседателот на СДСМ, Зоран Заев е Бошко Буха, како што и самиот се нарекувал во 2015 година.

„Ќе помине 15 јули и ќе поднесеме пријави. Но, колку што гледам, кривичната пријава која ја поднесе господинот Заев ги опфаќа сите, па може и јас да му се придружам и заедно со Бошко Буха да поднесеме една пријава против сите оние кои реемитуваат и емитуваат прислушувани разговори“, вели Мицкоски.

Заев, пак, на ова одговори дека и јавниот обвинител и судиите треба да постапуваат за секого во оваа држава. Тој кажа дека ова во минатото било невозможно. 

Можеби ќе ве интересира

СОНК: Ако наставниците немаат услови за работа, учебната година нема да почне на 1.октомври

СОНК: Ако наставниците немаат услови за работа, учебната година нема да почне на 1.октомври

Шекеринска: Потпишан договорот со САД за купување на 151 оклопно возило

Шекеринска: Потпишан договорот со САД за купување на 151 оклопно возило

(ВИДЕО) Долари и евра пред Бислимовски за поскапувањето на струјата

(ВИДЕО) Долари и евра пред Бислимовски за поскапувањето на струјата

Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

АПАСИЕВ ЗНАЕ И ДА ПОФАЛИ - премиерот, рака на срце, вчера го ислушал во Собранието

АПАСИЕВ ЗНАЕ И ДА ПОФАЛИ - премиерот, рака на срце, вчера го ислушал во Собранието

Избрани замениците министри, се финализираат директорите: Еве кои ги избра ДУИ

Избрани замениците министри, се финализираат директорите: Еве кои ги избра ДУИ

Куртули од „шамарите во Центaр“ - Даниела Рангелова е ослободена од обвинението

Куртули од „шамарите во Центaр“ - Даниела Рангелова е ослободена од обвинението

Во Скопје нема да има настава со физичко присуство во ниту едно основно училиште, пред комјутери и средношколците

Во Скопје нема да има настава со физичко присуство во ниту едно основно училиште, пред комјутери и средношколците

Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата

Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата