25 Јуни, 2019
0.0195

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Објавено во: Македонија 26 Март, 2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при пристигнувањето во Канал 5 каде ќе се одржи дуелот со премиерот, Зоран Заев изјави дека очекува витешка дебата. 

„По една година имаме повторно соочување. Ќе разговараме за она што се случи во меѓувреме, за актуелни работи, но и за иднината“– рече Мицкоски.

Заев се надева дека Мицкоски конечно ќе даде одговори на многу прашања. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

ЛИСТА НА НАЈМИРОЉУБИВИ ЗЕМЈИ: На кое место се наоѓа Македонија?

ЛИСТА НА НАЈМИРОЉУБИВИ ЗЕМЈИ: На кое место се наоѓа Македонија?

ГРЕКО има забелешки и за работата на СЈО

ГРЕКО има забелешки и за работата на СЈО

Колкава штета е направена на буџетот со нелегалниот увоз на тутун?

Колкава штета е направена на буџетот со нелегалниот увоз на тутун?

Груби се повлече од Комисијата за селекција на кадри од УБК

Груби се повлече од Комисијата за селекција на кадри од УБК

Пустош на нивите во Канатларци по силното невреме

Пустош на нивите во Канатларци по силното невреме

(ВИДЕО) КРВАВА ТЕПАЧКА ВО СТРУГА: Со шипки е уништен автомобил

(ВИДЕО) КРВАВА ТЕПАЧКА ВО СТРУГА: Со шипки е уништен автомобил

Столтенберг има временска рамка во која очекува Македонија да се приклучи на НАТО

Столтенберг има временска рамка во која очекува Македонија да се приклучи на НАТО

Пендаровски за „Шпигел“ открива дали Македонија има план Б

Пендаровски за „Шпигел“ открива дали Македонија има план Б