26 Мај, 2020
0.0396

Мицкоски против бојкот: Му помагате на Заев

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на Фејсбук посебно им се обрати на незадоволните граѓани кои не сакаат да гласаат на претседателските избори да не заговараат бојкот, бидејќи според него, таквото движење му оди во прилог на власта.

„Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една причина да излезете да гласате, таа е Македонија. Бојкотот му помага само на Зоран Заев. Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината, која знам дека длабоко во срцето ја носите. Гласајте, не поради мене, туку за вас и вашите семејства, гласајте за Македонија!“, напиша Мицкоски.

Засега кружат гласини во јавноста дека фракции во ВМРО-ДПМНЕ ќе прават притисок да се бојкотира вториот круг од претседателските избори доколку Гордана Силјановска Давкова има помалку гласови од Стево Пендаровски во првиот.

Можеби ќе ве интересира

Скопјанец повредил шестгодишно девојче со воздушна пушка која ја зел од пријателот без да го праша

Скопјанец повредил шестгодишно девојче со воздушна пушка која ја зел од пријателот без да го праша

Повеќе новозаразени од оздравени од корона вирусот, починаа тројца повозрасни пациенти од Ковид-19

Повеќе новозаразени од оздравени од корона вирусот, починаа тројца повозрасни пациенти од Ковид-19

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“