04 Јуни, 2020
0.0260

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Објавено во: Македонија 28 Март, 2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика граѓаните утре во 19.00 часот да ја гледаат емисијата „Трилинг“ на ТВ24 на Горазд Чомовски и дека така гледачите ќе ги добијат бараните одговори, по многуте нејаснотии за тоа како завршило интервјуто по објавената најава за истото.

Претседателот на најголемата опозициска партија, одговарајќи на новинарско прашање, на денешната прес-конференција ги демантира медиумите кои ги нарече провладини дека го напуштил интервјуто.

„ Она што беше дел од оние осум минути а е поврзано со едно интервјку со новинарот Чомовски. Утре да го гледат гледачите до крај и ќе добијат одговор на многу прашања. Лажни вести беа дека се прекинала емисија. Не сум го напуштил интервјуто.  Навистина е предизвикувачки да се даде интервју, да се разговара со новинарот Чимовски. Никогаш не би ми паднало на памет да напуштам емисија. Тоа  е единствен начин, прозорец, да ги соопштам ставовите на ВМРО-ДПМНЕ“, рече Мицкоски.

Запрашан за тоа дали ги осудува погрдните зборови на Стевчо Јакимовски, лидерот на ГРОМ, кон Чомовски на социјалните мрежи, рече дека е најдобро новинарите да го бараат одговорот преку изјава од поранешниот градоначалник на Карпош.

Можеби ќе ве интересира

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис