24 Јануари, 2020
0.0219

Мицковски: Злоупотребена била, синот насилно турнат да работи за рекетар, тажна приказна

Објавено во: Македонија 23 Јули, 2019

На Фејсбук, колумнистот Ивор Мицковски се огласи по прес – конференцијата на специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева.

Тој се сомнева дека таа била злоупотребена. 

„Злоупотребена била! Под присила сите тие селфиња и шифрирани пораки, синот насилно турнат да работи за рекетар, тажна, тажна приказна. Како што се очекуваше, прочита писмото што и напишале и ја кидна. Каква транспраретност ни прашања ни бутур. Држава на невини и злоупотребени. Што мислите бе кога се сликата и офирате со битанги и лопови, кога се смешкате и испраќате шифрирани пораки, кога им отварате невладини и канцеларии да дремат кај вас и да прават селфиња, кога си вработувате семејство и си правите медиумски бизнис, дека нема да бидете злоупотребени“, пишува Мицковски. 


Не сте злоупотребени, туку личите на злоупотребувачи, додава тој.

Можеби ќе ве интересира

Israir Airlines од летово ќе лета меѓу Тел Авив и Скопје

Israir Airlines од летово ќе лета меѓу Тел Авив и Скопје

Ангелов: Верувам дека Мицкоски му должи на Груевски затоа што е поставен за претседател на партијата

Ангелов: Верувам дека Мицкоски му должи на Груевски затоа што е поставен за претседател на партијата

Дескоска номинирана за член на Венецијанската комисија

Дескоска номинирана за член на Венецијанската комисија

Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

СВЕДОШТВА: Армија граѓани останале со „дупки во стажот“ – ќе има ли одговорност?

СВЕДОШТВА: Армија граѓани останале со „дупки во стажот“ – ќе има ли одговорност?

Шарл Мишел денеска за прв пат во Македонија, посета за уште едно охрабрување на земјата

Шарл Мишел денеска за прв пат во Македонија, посета за уште едно охрабрување на земјата

Земјотрес го стресе Ресен

Земјотрес го стресе Ресен

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се кршат копја за Законот за ЈО, адвокатите на Јанева не се појавија на судење

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се кршат копја за Законот за ЈО, адвокатите на Јанева не се појавија на судење

Заев: Не држат тезите дека преку Законот за ЈО некој се обидува да амнестира случаи

Заев: Не држат тезите дека преку Законот за ЈО некој се обидува да амнестира случаи