21 Февруари, 2019
0.2514
    ALK 8440.21    0.49%     BESK 9300    3.32%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.51    0.53%     MKSD 194    -3%     MPT 51516.28    0.27%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2620.28    8.61%     STB 1255.41    0.22%     STIL 127.83    1.86%     TEH 80    -20%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.95    0%     UNI 2285.84    2.07%

Мигрант уби млада девојка во Германија

Објавено во: Свет 04 Декември, 2018

Девојка на возраст од 17 години е убиена во германскиот град Санкт Аугустин. Полицијата уапсила деветнаесетгодишник со двојно германско и кениско државјанство, кој го признал убиството на девојката.

Исчезнувањето на девојката го пријавиле нејзините родители во петокот во близина на Ункел. Ќерката им рекла дека оди да се најде со пријателка во Бон. Сепак, таа отишла во блиското засолниште за бездомници и азиланти, каде што живеел Германецот со кениско потекло, пренесе „Дојче веле“.

Германскиот весник „Билд“ го објави и името на убиецот – Бриан С., кој е роден во Кенија и дошол во Германија како двегодишно дете, а жртвата е Елма Ц., чие потекло не се споменува.

Полицијата започнала потрага по исчезнатата девојка во која учествувале кучиња, хеликоптери и нуркачи, за на крајот нејзината облека и чантата да бидат пронајдени на брегот на езерото во близина на центарот за азил. Набрзо е приведен и осомничениот, кој по испрашувањето им признал на инспекторите дека ја убил девојката, а нејзиното тело го оставил во својот мал стан.

Полицијата го пронашла телото на девојката во неделата навечер.

Јавното обвинителство утврди дека убиецот и жртвата се сретнале во бар во Бон пред повеќе од една недела. Убиецот го откриле благодарение на неговите објави на социјалните мрежи, кои вклучувале и нивни заеднички фотографии. Убиецот тврди дека со девојката отишле во неговиот стан, каде што се скарале, по што тој ја нападнал.

Ова не е прв ваков случај. Претходно, и други мигранти убивале Германки со кои биле во љубовна врска. Такво злосторство претходно изврши и Сириец врз тинејџерка. 

Можеби ќе ве интересира

Путин се закани дека ќе нишани кон САД

Путин се закани дека ќе нишани кон САД

(ВИДЕО) Од аерозагадувањето умираат повеќе луѓе отколку во војна

(ВИДЕО) Од аерозагадувањето умираат повеќе луѓе отколку во војна

Кои се најдобрите градови за живот во Европа?

Кои се најдобрите градови за живот во Европа?

ТРГНАА ОД ГРЦИЈА КОН ЕУ: Позната е бројката на мигранти

ТРГНАА ОД ГРЦИЈА КОН ЕУ: Позната е бројката на мигранти

Утврден датумот кога ќе престане поместувањето на стрелките на часовникот

Утврден датумот кога ќе престане поместувањето на стрелките на часовникот

Вечерва Месечината е најголема и најсветла во 2019 година

Вечерва Месечината е најголема и најсветла во 2019 година

НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со нож избодени четири лица

НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со нож избодени четири лица

(ВИДЕО) Eден ден по пуштањето најбрзиот воз им се расипа

(ВИДЕО) Eден ден по пуштањето најбрзиот воз им се расипа

Венецуела ја тресе политичка но и економска криза, Мадуро не прифаќа американска помош и покрај гладот на граѓаните

Венецуела ја тресе политичка но и економска криза, Мадуро не прифаќа американска помош и покрај гладот на граѓаните