16 Октомври, 2018
0.2529

МИЈАТА ПРОМОВИРАШЕ НОВА ПЕСНА И СПОТ: Приказна за четири модерни домаќинки

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Ние дома ја славиме славата Света Богородица. Тогаш се виткаат околу 400 до 600 мали сарми. Подготвувајќи ја ланската слава, сфатив дека ми треба помош, дека една или две жени сето тоа не можат да го направат сами. Од таму настана оваа песна, „Домаќинска“

Новата песна и спот на кантавторката Мијата „Домаќинска“, се инспиративна и весела женска приказна. Интересна анегдота за тоа како песната настанала, раскажа Мијата на денешната промоција во Кинотеката на Македонија.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Amsterdam Dance Event 2018

Amsterdam Dance Event 2018

NO BRA DAY

NO BRA DAY

Тијана се пресели во Скопје

Тијана се пресели во Скопје

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка