18 Август, 2019
0.0188

Миле Јанакиески побарал операција, имал фамилијарна историја на здравствени проблеми

Објавено во: Македонија 23 Јули, 2019

Блиски на Миле Јанакиески откриле дека тој треба да оди на оперативен зафат поради нарушеното здравје додека поранешниот министер за транспорт и врски е во истражниот затвор Шутка.

Во телефонски разговор за Алфа, неговиот адвокат Александар Новаковски вели дека тој вчера бил префрлен во болница, а интервенцијата е можна денес. Мината недела имал лекарски преглед,и бил дијагностициран проблем за операција..

Јанакиески пред две недели еднаш веќе беше во болница додека штрајкуваше со глад, а медицинскиот третман го продолжи во притворот.

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница.

Како што објави Курир, ѕидот на преткоморите кај срцето е истенчен за 70 % и мора да се направи детално, комплицирано испитување.

Инаку, екс-министерот Јанакиески има фамилијатна историја на здравствени проблеми. Дополнително има и покачен холестерол, а треба да се прави и коронарографија.


Можеби ќе ве интересира

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Еве ја временската прогноза за денеска

Еве ја временската прогноза за денеска

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје