25 Март, 2018
0.0575

Милионерка исчезнала пред 6 месеци, ја пронашле како бездомник

Објавено во: Свет 20 Септември, 2017

Британска милионерка која исчезнала пред 6 месеци е најдена како бездомник како спие на улица во Милано. 

Принцезата Аријан Лак (51) се смета дека била тешко повредена при кражба, по што ја изгубила меморијата. 

Нејзиното семејство ангажирало приватен истражител за да ја пронајде. Се посомневале дека е во Милано затоа што таму имала пријатели. 

Истрагата покажа дека таа била во луксузен хотел, но бидејќи тој се затворал заминала во друг хотел и оттука се губи трагата на оваа жена. 

Милионерката е родена во Иран, и тврди дека е потомок на династијата Каџари. 

Таа живее во Велика Британија и има британско државјанство. 

Можеби ќе ве интересира

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Видео: Марс или руски Сочи?

Видео: Марс или руски Сочи?

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа